500₺ ve üzeri
Kargo
Bedava
siparişlerinizde

En İyi İç Mekan Bitkileri: Hem Şık Hem de Bakımı Kolay Olanlar

Günümüzde ev ya da ofislerde sık sık iç mekan bitkileri tercih edilmektedir. Bu sayede ev ya da ofis dekorasyonuna doğal bir güzellik ve ferahlık katmak mümkündür. Fakat yeşil bitkilerin bakımı da son derece önemlidir. Bu noktada endişelenmenize gerek yok. İç mekanlar için en doğru ve bakımı en kolay olan bitki çeşitlerini sizler için derledik. Bu iç mekan bitkileri ile dekorasyonunuzu canlandırabileceksiniz. Şimdi gelin, tüm detayları inceleyelim.

Sukulentler

İç mekan bitkileri dendiği zaman akla ilk gelen bitki şüphesiz ki sukulentlerdir. Bu doğrultuda sukulentlerin iç mekan bitkileri arasında en popüler ve en çok tercih edilen olduğunu ifade edebiliriz. Sukulentler, sık sık sulama ihtiyacı olmayan bitkilerdir. Bunun yanı sıra parlak ışığını severler ve güneş ışığına da çok ihtiyaç duymazlar. Bu doğrultuda sukulentler ile iç mekan dekorasyonunu en iyi şekilde tamamlamak mümkündür. Saksıları pencere kenarına yerleştirerek sukulentlerinizin çok sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. 

Yıldız Ağacı

Yıldız ağacı, büyüleyici ve son derce zarif bir iç mekan bitkisi olarak bilinmektedir. Parlak ve büyük yapraklara sahip olan yıldız ağacı göz alıcı görünümü ile de dikkat çekmektedir. Bu doğrultuda yıldız ağacı ışığı bol ancak güneş ışığını doğrudan almayan bir yere konmalıdır. Bunun yanı sıra toprağının da kurudukça sulanması gerekmektedir. Son olarak yapraklarını da düzenli bir şekilde temizlemeniz gerektiğini unutmamalısınız. 

İyi Şans Yaprakları

Bu bitki şans getirdiğine inanılan bir iç mekan bitkisidir. Dekoratif olarak son derece şık bir görünüme sahip olan iyi şans yaprakları bitkisinin bakımı da oldukça kolaydır. Özellikle yeteri kadar ışık alan bir yerde bakıldığında sağlıklı bir şekilde büyüyecektir. Saksıda bulunan toprak hafif nemli olmalıdır. Ancak fazla sulanmaması çok önemlidir. Bu bitkinin iç mekanlara son derece exotik bir görünüm katacağını ifade edebiliriz.

Peperomia

Peperomia, kompakt ve hoş bir iç mekan bitkisidir. Yaprakları farklı renklerde ve desenlerde olabilir. Peperomia, doğrudan güneş ışığından kaçınan ve toprağının yüzeyi hafifçe kuruduktan sonra sulanan bir bitkidir. Saksısının altında bir saksı tabağı kullanarak fazla suyun drenajını sağlayabilirsiniz.

Zamioculcas Zamiifolia (ZZ Bitkisi)

ZZ bitkisi, sıradışı ve dayanıklı bir iç mekan bitkisidir. Bu bitki, az ışıkta bile iyi gelişir ve sulama ihtiyacı oldukça düşüktür. Toprağının kurumasını bekleyip ardından dikkatli bir şekilde sulamak, ZZ bitkisinin sağlığını sürdürmesine yardımcı olur. Zarif yapraklarıyla iç mekanınıza şıklık katar.

Şemsiye Bitkisi

Şemsiye bitkisi, iç mekanları renklendirmek için sık sık tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Zarif ve büyük yaprakları ile ilgi çeken şemsiye bitkisi doğrudan ışığı sevmez. Bunun yanı sıra bitkinin düzenli bir şekilde sulanması gerekmektedir. Yapraklara düzenli bir şekilde su püskürtmek nem seviyesini arttırmaktadır. 

Areca Palmiye

Areca palmiye, iç mekanlarda sık sık tercih edilen bir palmiye çeşididir. İnce yaprakları ve yüksekliği ile göz alıcı bir yapıdadır. Areca palmiye aydınlık ortamları sever. Ayrıca bitkinin düzenli bir şekilde sulanması gerekmektedir. Toprak kuruduğunda bolca sulamak bitkinin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart0

Sepet